Çalışma Saatleri

Pzt - Paz, 08:00 - 19:00

İletişim

0212 295 19 98

E-Mail Sosyal Medya

info@ekspresyangin.com.tr

Instagram : ekspresyangin

Yangın Merdivenleri


Z tipi yangın merdiveni nedir?


Son dönem itfaiye yönetmeliklerinde yapılan değişiklikler sebebi ile yangın kaçış merdivenlerinde z tipi diye tabir edilen merdiven tipleri tercih edilmektedir. Yangın merdiveni imalatında dikkat edilecek noktalar; sağlamlık, uzun ömürlülük, can güvenliği ve kaçış noktalarının doğru ve talimatnamelere uygun yapılmasıdır. Özellikle basgıçların taşıyıcılarının yerlerine iyi tespitlerle imalatlarının yapılması zorunludur. Talimatlara uyulmadan yapılan yangın merdivenleri daha sonrasında resmi makamlardan geri dönmektedir. Bina içerisindeki kaçış holleri muntazam olmalıdır. Yangın merdivenleri gerekli olduklarında sorun çıkaran yapılar değil,hayat kurtaran yapılar olmalıdır. Bağlandıkları bina ile olan bağlantıları çok sağlam olmalı,acil bir durumdaki yığılmaların yüklerini taşıyabilmelidir. Atölyemizde üretilen z tipi yangın merdiveni tüm resmi prosedürlere uygun olarak imal edilmektedir.

Yangın Merdiveni Modelleri binanın cephe estetiğini bozmayacak şekilde üretilmelidir. Yağmur, kar, soğuk , sıcak, rüzgar gibi dış etmenler göz önünde bulundurularak üretilmelidir. Gördüğümüz bir çok imalatlarda bu olumsuz şartlar göz önünde bulundurulmadan imalat yapılmaktadır.bunun sonucunda da kazalar ortaya çıkmaktadır. Istanbul da bulunan imalathanemiz de tüm yangın merdiven çeşitlerini projelerine uygun olarak tamamlayıp montajını yapmaktayız. Demir doğrama ustalarımız alanında uzman ustalardır.yangın merdiveni imalatında usta faktörü çok önemlidir. Kaynakların doğru yapılmaması gerektiğinde yangın merdiveninde oluşabilecek olan yığılmalardan dolayı kopmalara ve kırılmalara sebep olmaktadır.

z-tipi-yangin-merdiveni-1

Türkiye şartlarına göre her yapılan okul binasında, dershanelerde, iş hanlarında ya da apartmanlarda Yangın Merdiveni olmalıdır. Oluşabilecek herhangi bir deprem, sel veya buna benzer ciddi hayat ile ilgili meselelerinizde kurtulmak için oldukça önemli bir durumdur.

Kendi hayatınızı korumak, koruma altına almak, bulunduğunuz bina içerisinden en rahat ve kolay şekilde dışarıya kendinizi aktarmak için Yangın Merdivenleri gereklidir.

Yangın Merdiveni İmalatı yaptıracağınız binanızın kısa zamanda güvenliğini de kendiniz tamamlamış olacaksınız. Her binalarda olması gereken yangın merdivenleriyle kısa zamanda kendi güvenliğinizi kontrol altına alacak, oluşabilecek yangın veya bu tarz felaketlere karşı binadan en kısa sürede uzaklaşabileceksiniz.

Metal Atölyesi sayesinde son zamanda yapılan değişiklik ile Z Tipi Yangın Merdiveni kuralına uygun şekilde güvenlik için önemli olan bu acil çıkış merdivenlerinizi yaptırabilirsiniz. Binanızın dış cepheden de önemli olduğunu önemseyerek Yangın Merdiveni Ustası tarafından profesyonel bir şekilde işleriniz tamamlanır.

Yangın Merdiveni İstanbul’da bulunan atölyemiz içerisinde yapılmaktadır. Binanıza uygun şekilde, en uygun çıkış olarak hazırlanacak olan yangın merdiveni konusunda en önemli noktalardan birkaçı; sağlamlık, can güvenliği ve kaçış noktasına en doğru olan yer ayarlanmasıdır. Her türlü bina için İstanbul’da ki atölyemizde dilediğiniz zaman kısa süre içerisinde alanında en iyi ustalar tarafından yaptırılması için siparişinizi verebilirsiniz.